Facebook otomatik video oynatma nasıl kapatılır?

Facebookda otomatik açılan videolardan sıkıldınız mı? Kotanız tüketiyor mu? Eeee ne duruyorsunuz 🙂 Facebook’un yeni devreye aldığı bu özelliğe bir çoğumuz dikkat etmişizdir. Facebook web sayfasında yada mobil uygulama kullanarak gezindiğimizde videonun otomatik başladığını ama sesin kapalı olduğunu gördük. Videonun üzeine tıklayınca sesli bir halde izlemeye başlıyoruz. Uygulama güzel hoş ama bu türkiyede yemez. Neden mi ? Hepimizin kullandığı “Kota” lı internet yüzünden bir başka deyişle AKK “adil kullamım kotası”. Her seferinde açılan videolar kotanın daha hızlı tükenmesine neden oluyor. Evdeki internetimizde sınır var, bide üstüne 3G networkünde 3-4 GB limitlerimizi varken boşa akmasını istemeyiz tabi Bu yüzden bu özelliği kapatmakda fayda var. Bu özelliğin nasıl kapatılacağını size adım adım göstereceğim.

 

Web Sayfası:

Ayarlar menüsünden video ya tıklayın, yeni gelen ekranda auto-play videonun yanındaki combo-boxda “off” yada “kapaılı” olarak seçiniz.

direk ayarlar sayfasına ulaşmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

IOS cihazlar:

IOS yüklü cihazlar içinde aşağıodaki görselleri takip ederek özelliği kapatabilirsiniz. ipod ve ipad içinde aynı işlemler gecerlidir.

Android cihazlar:

Facebook uygulamasının içindeki ayarlar menüsüne girerek “videoyu otomatk oynatım kısımına tıklayın” açılan ekranda isteğinize bağlı olarak “wi-fi” yada “Off”/”Kapalı” seçin.

Windows cihazlar:

En yakın zamanda windows phone edinerek bu bilgiyide sizinle paylaşacağım. 🙂

One comment